مشاوره رایگان

02128111107

اقامت کاری کانادا

اقامت کاری کانادا

اقامت کاری کانادا

اقامت کاری کانادا، دلایل محبوبیت، مزایا، معایب و روش‌های آن مطالبی است که در این مقاله به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت ، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

. کانادا جزء کشورهایی است که به دلایل مختلفی موردتوجه بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به خارج از کشور خود را دارند، قرارگرفته است. دراین‌بین ایرانیان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و خیلی از آن‌ها علاقه دارند که در کشور کانادا به تحصیل، کار و زندگی مشغول شوند. اقامت کاری کانادا یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به این کشور است.

کانادا هم ازنظر رفاهی و هم ازنظر اقتصادی در شرایط مطلوبی قرار دارد و همین‌طور به دلیل داشتن جمعیت به نسبت کم، می‌تواند گزینه خوبی برای مهاجرت کاری باشد.

مهاجرت و اقامت از طریق کار برای افرادی است که در زمینه‌ای خاص مهارت و تخصص دارند و این تخصص و مهارتشان موردنیاز کشور کانادا است.

آنچه در این مقاله میخوانید

دلایل محبوبیت اقامت کاری کانادا

هرساله افراد زیادی از سرتاسر جهان برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند. دو مورد از بهترین و متداول‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور، مهاجرت تحصیلی به کانادا و مهاجرت کاری کانادا است.

برخی از دلایل محبوبیت شامل موارد زیر است:

 

1- سطح کیفی زندگی در این کشور به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بالا است.

2- در این کشور سطح رفاه اجتماعی در سطح بسیار عالی قرار دارد.

3- وضعیت اقتصادی کشور کانادا بسیار خوب و رو به رشد است.

4- این کشور در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته در دنیا از نوآوری بالاتری برخوردار است.

5- در این کشور کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار هزینه پایینی دارد.

6- ایجاد کسب‌وکار در کشور کانادا مالیات کمتری را به نسبت بسیاری از کشورها شامل می‌شود.

7- امنیت در کشور کانادا در سطح بسیار مطلوبی است.

8- مهاجرانی که به کشور کانادا مهاجرت کرده‌اند و قصد شروع یک کسب‌وکار را دارند، تحت حمایت مقررات و قوانین کانادا قرار می‌گیرند.

 

مقاله پیشنهادی——-> مهاجرت به کانادا

مزایا و معایب اقامت کاری کانادا

 

مزایا و معایت اقامت کاری کانادا

مزایا

_ با داشتن اقامت کانادا از طریق کار فرد امکان کار و کسب درآمد در کشوری را دارد که سطح اقتصاد خوبی داشته و اقتصادش روبه‌پیشرفت است. درنتیجه فرد می‌تواند در کارش به مدارج بالاتر و بهتری دست پیدا کند.

_ از دیگر مزایا این است که اقامت موقتی که در هنگام اخذ ویزای کاری کانادا داده‌شده است، تحت شرایط و ضوابط خاصی می‌تواند به اقامت دائم کانادا تبدیل شود.

_ بعدازاینکه اقامت دائم کانادا اخذ شد، فرد و خانواده وی امکان زندگی در یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا را با تمامی امکانات رفاهی و غیره خواهند داشت و یک زندگی امن و پیشرفته انتظار فرد را خواهد کشید.

_ جامعه کانادا جامعه‌ای مهاجرپذیر است و با توجه به نیاز به نیروی کار متخصص، از مهاجرینی که اقدام به اقامت کاری کانادا کرده‌اند، استقبال می‌کنند.

_ یکی دیگر از  مزایا منعطف بودن سیاست‌های این کشور است.

 

معایب

هر پدیده‌ای در دنیا علاوه بر بعد مثبت دارای بعد منفی نیز هست. اقامت کاری کانادا در کنار مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز هست ، که می‌توان این مورد را بیان کرد:

_ حس غربت یکی از مشکلات و معایبی است که گریبان گیر خیلی از افرادی می‌شود که به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند. همین حس دل‌تنگی و دور از وطن بودن و حس غربت یکی از بزرگ‌ترین معایب اقامت کانادا از طریق کار به‌حساب می‌آید. برای کم‌ کردن این حس، بهتر است فردی که اقامت کانادا از طریق کار را گرفته، به نقاط مثبتی که با مهاجرت به این کشور به دست آورده است فکر کند و آن‌ها را برای خود یادآوری کند تا محیط جدید برایش دلپذیرتر شود

ویزای کاری کانادا

 برای اینکه فرد به کشور کانادا مهاجرت کاری داشته باشد و ویزای کاری کانادا را اخذ کند، باید ازلحاظ مواردی مانند تحصیلات، دانش زبانی (داشتن دانش زبانی فرانسه می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد)، سابقه کار، سن، مهارت و توانایی‌های فرد، وجود یا عدم وجود بستگان نزدیک فرد در کانادا و غیره موردبررسی قرار  گرفته و تایید شود. پس‌ازاینکه فرد موفق به گرفتن ویزای کاری کانادا شد، به وی اجازه اقامت موقت در این کشور نیز داده می‌شود و از آن به بعد فرد مانند یک شهروند کانادایی از حقوق شهروند کانادایی برخوردار می‌شود.

اطلاعات بیشتر  ——-> مهاجرت کاری به کانادا

اخذ اقامت کاری کانادا

همان‌طور که گفته شد افراد زیادی به‌منظور ادامه تحصیل و زندگی قصد مهاجرت به کشورهای پیشرفته دنیا را دارند. برای اخذ اقامت کانادا از طریق کار می‌توان به دو صورت اقدام کرد.

این روش‌ها به‌قرار زیر هستند:

1- اخذ اقامت از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا

2- اخذ اقامت از طریق کسب جاب آفر از یکی از کارفرمایان کشور کانادا

 

شرایط گرفتن اقامت کار در کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا

برای اینکه فرد بتواند از روش برنامه اسکیل ورکر، اقامت کانادا را اخذ کند، در کنار داشتن مدرک تحصیلی عالیه و مدرک زبان، حتماً می‌بایست سنش کمتر از 40 سال باشد و حداقل به مدت سه سال سابقه کاری در همان رشته‌ای که تحصیل‌ کرده است را داشته باشد. شرط دیگر از شرایط گرفتن اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر این است که فرد در آزمون این سیستم حداقل بتواند نمره 67 را از 100 نمره برای خود اخذ کند تا این اجازه را داشته باشد که وارد مرحله دوم شود. مرحله دوم، مرحله‌ای به‌مراتب حساس‌تر بوده و رقابت بین متقاضیان به‌شدت بالا است. در مرحله دوم نیز باید تخصص و مهارتش ارزیابی شود و به صورتی باشد که سایر رقبا را کنار زده و موفق به اخذ اقامت کانادا از طریق کار شود.

امتیازبندی که در این سیستم برای تایید یا رد صلاحیت افراد برای گرفتن اقامت کاری کانادا وجود دارد بر اساس معیارهایی مانند سطح زبان، تحصیلات، سن، ملیت، رشته تحصیلی، سابقه کاری، سطح مهارتی فرد و غیره انجام می‌شود.

شرایط گرفتن اقامت کانادا از طریق کار از طریق جاب آفر

روش جاب آفر کانادا همان روش داشتن پیشنهاد کاری از طرف یکی از کارفرمایان کشور کانادا است. در این روش نیز باید فرد در زمینه کاری خود به‌قدری دانش، تخصص و مهارت داشته باشد که از بین تمامی افراد کانادایی و غیر کانادایی نظر کارفرمای موردنظر را جلب کرده و کاری کند که کارفرما برایش درخواست و پیشنهاد کاری بفرستد.

 

درخواست ویزا برای اقامت کاری در کانادا از طریق کسب جاب آفر از یکی از کارفرمایان کشور کانادا دارای دو مرحله به شرح زیر است:

در مرحله اول یک کارفرما چه شهروند کانادا باشد و یا مقیم کانادا، باید مدرکی را به نام مجوز استخدام به‌منظور جذب متقاضی خارجی کار موردنظر ارائه دهد. سپس افراد واجد شرایط باید از طرق رایج برای دریافت مجوز استخدام از آن کارفرما اقدام کنند و بعدازآن برای اخذ ویزای کار و اقامت کاری کانادا اقدام کنند.

کدام استان کانادا برای اقامت کانادا از طریق کار مناسب‌تر است؟

 هرکدام از استان‌های کشور کانادا قوانین و مقررات، شرایط و امکانات خاص خود را برای اقامت کاری کانادا دارند. فرد قبل از اقدام به دریافت اقامت کانادا از طریق کار و انتخاب استان موردنظر باید به مواردی مانند هدف مهاجرت، اینکه شغل موردنظرش در کدام استان شرایط بهتری دارد و غیره توجه کند. دو استان کانادایی ساسکاچوان و کبک به‌عنوان استان‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت کانادا از طریق کار در بین متقاضیان شناخته‌شده‌اند.

از طرف دیگر، استان‌های شرقی کانادایی مانند جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک از طریق پایلوت آتلانتیک اقدام به جذب مهاجرین کاری می‌کنند. در این استان‌ها به نیروی کار بیشتری نیاز است و شرایط برای دریافت اقامت کاری کانادا مهیاتر است.

در برنامه پایلوت آتلانتیک تمکن مالی به ازای هرکدام از اعضای خانواده فرد متأهل نیاز است ولو اینکه آن افراد او را در سفر همراهی کنند یا نه. ولی نقطه قوت این برنامه این است که برای تمکن مالی نیاز به داشتن گردش مالی نیست.

کسب اقامت دائم کانادا از طریق کار

کسب اقامت دائم کانادا از طریق کار

از طریق اقامت کاری در کانادا هم می‌توان به اقامت دائم کشور کانادا دست‌یافت که این مورد یکی از بهترین و متداول‌ترین روش‌های اخذ اقامت دائم کشور کانادا است.

برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد که در ذیل به‌اختصار بیان می‌کنیم:

درروش اول فرد باید در یکی از استان‌ها و شهرهای کوچک کشور کانادا مانند شهرهای منطقه آتلانتیک به کار مشغول شود تا بتواند از همان ابتدای کار این اجازه را داشته باشد که اقامت دائم این کشور زیبا را دریافت کند.

درروش دوم فردی که قصد اخذ اقامت دائم از طریق اقامت کاری کانادا را دارد، باید در ابتدا اقامت موقت برای کار دریافت کند و پس از گذشت سه سال از کار کردنش در این کشور اقدام به دریافت اقامت دائم کند.

 

چشم‌انداز چندساله اقامت کانادا از طریق کار چگونه است؟

امروزه با توجه به شرایط کرونایی بسیاری از مشاغل دچار کمبود نیرو شده‌اند و همین‌طور تعداد مهاجرینی که قصد اقامت کاری کانادا دارند نیز کمتر شده است. بنابراین اداره مهاجرت کانادا در سه سال پیش رو (سال 2021 تا 2023) اولویت اصلی‌اش را روی جذب بیشتر مهاجرینی گذاشته است که قصد اقامت کانادا از طریق کار دارند و در نظر دارد که سالانه حدود 400 هزار نفر از افراد واجد شرایط از سرتاسر دنیا را برای اقامت به داخل کشورش راه دهد. همین‌طور اداره مهاجرت کانادا در نظر دارد که برای دانشجویان بین‌المللی که در این کشور در حال تحصیل کردن هستند، راحت‌تر از قبل این اجازه را بدهد که در این کشور به کار مشغول شده و سپس اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

سالانه تعداد زیادی از افراد نوجوان و جوان برای تحصیل، کار و زندگی به کشورهای پیشرفته در سرتاسر دنیا مهاجرت می‌کنند. کانادا یکی از کشورهای مقصد برای مهاجرت افراد است. مهاجرت از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که یکی از متداول‌ترین آن‌ها مهاجرت کاری است. اقامت کاری کانادا به دلیل هرم جمعیتی پیر و کمبود نیروی کار متخصص بسیار موردتوجه است.

سوالات متداول

  • همسر فرد (باید بالای 16 سال سن داشته باشد)
  • پدر و مادر فرد اگر تحت حمایت مالی او هستند.
  • فرزندان فرد (باید زیر 22 سال سن و مجرد باشند. اگر بالاتر از 22 سال سن دارند تنها در صورتی می‌توانند به‌عنوان همراه به کانادا بروند که مشکلات جسمی یا روحی داشته باشند)
  • پدربزرگ و مادربزرگ فرد اگر تحت حمایت مالی او هستند.
  • برادرزاده یا خواهرزاده فرد اگر مجرد باشد و زیر 18 سال سن داشته باشد و یا یتیم باشد.

بله همسر فرد برای اخذ مجوز کار در کانادا باید از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا و یا مجوز Open Work Permit اقدام کند.

بله افراد پس از پایان یافتن تحصیلاتشان در کانادا می‌توانند بدون نیاز به تغییر ویزا به مدت سه ماه یا 90 روز در کانادا بمانند و در طول این مدت با توجه به تخصص و مهارتی که کسب کرده‌اند، در جستجوی کار مناسبی برای خود باشند. پس از پیدا کردن کار، دانشجو باید مجوز تحصیل خود را ارائه و با فراهم کردن مدارک و شرایط خاص، به مجوز کار تبدیل کند. در این مرحله فرد دارای مجوز اقامت موقت کاریمی‌شود که بعداً می‌تواند برای گرفتن اقامت دائم کانادا بسیار کمک‌کننده باشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن